Ładowanie

Regulamin

Regulamin kursu

  1. Organizator oświadcza, że prowadzi atestowany, przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, czteroletni kurs psychoterapii pod nazwą „Śląska Szkoła Psychoterapii” stanowiący przygotowywanie uczestników do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, zwany dalej Kursem.
  2. Organizator oświadcza, że spełnia warunki, w tym kadrowe i związane z niezbędnym wyposażeniem materialnym, do przeprowadzenia Kursu.
  3. Organizację i tok Kursu oraz związane z nim prawa i obowiązki Organizatora i Uczestnika określa niniejsza Umowa.
  4. Uczestnikiem może być osoba, która przed podpisaniem umowy spełnia następujące warunki:
    1. posiada wykształcenie wyższe i tytuł magistra lub lekarza, w dziedzinach, według preferowanej kolejności:
      1. grupa I – wykształcenie psychologiczne lub lekarskie;
      2. grupa II – wykształcenie pedagogiczne, pielęgniarskie lub socjologiczne;
      3. grupa III – inne humanistyczno-społeczne.
    2. przejdzie postępowanie kwalifikacyjne prowadzone przez Organizatora, polegające w szczególności na wstępnej analizie CV, dotychczasowej drogi i doświadczenia zawodowego oraz rozmowie kwalifikacyjnej
    3. jest (lub stanie się) członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcji Naukowej Psychoterapii lub Sekcji Terapii Rodzin tego towarzystwa
    4. terminowo opłaci pierwszą fakturę wystawioną przez Organizatora
  5. Uczestnikiem staje się osoba, która spełniając warunki określone w pkt 4, zawrze
    z Organizatorem, w formie pisemnej Umowę. Przy czym Uczestnik przez cały okres Kursu zobowiązany jest pozostawać członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii lub Sekcji Terapii Rodzin tego towarzystwa.
  6. Organizator zobowiązuje się wobec Uczestnika przeprowadzić zajęcia szkoleniowe składające się na Kurs, z najwyższą zawodową starannością.
  7.  Kurs jest realizowany według programu i harmonogramu zamieszczonych na stronie internetowej Śląskiej Szkoły Psychoterapii.
  8. Uczestnik zobowiązuje się uczestniczyć we wszystkich zajęciach Kursu, zgodnie z harmonogramem.
  9. Wszelkie odstępstwa od kolejności realizacji Programu wymagają uprzedniego uzgodnienia z kierownikiem Kursu.
  10. W przypadku nieobecności na zajęciach Kursu przekraczających 5% czasu trwania danego bloku szkoleniowego, Uczestnik zobowiązany jest uzgodnić z kierownikiem Kursu termin i sposób odrobienia brakujących zajęć.
  11. Uczestnik zobowiązuje się przestrzegać standardów etycznych zawartych w Kodeksie Etyki Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
  12. Uczestnik zobowiązuje się uiszczać terminowo opłaty za Kurs. Wysokość Opłaty
    za każdy rok szkolny Kursu, oraz łącznej wysokości opłat za cały kurs określona jest w Umowie.
  13. Uczestnik zobowiązuje się przed rozpoczęciem każdego roku szkolnego Kursu, to jest najpóźniej do dnia 31 sierpnia każdego roku, płacić z góry Opłatę roczną za ten rok szkolny w całości.
  14. Na wniosek Uczestnika, każda opłata roczna może być rozłożona na raty. Opłata roczna za każdy kolejny rok, rozłożona zostaje na 12 miesięcznych rat płatnych do ostatniego dnia każdego miesiąca kalendarzowego poczynając od 31 lipca (1 rata) do 30 czerwca (12 rata).
  15. Warunkiem uczestniczenia w zajęciach Kursu jest terminowe wniesienie Opłaty, także w przypadku rozłożenia jej na raty.
  16. Uczestnikowi nie przysługuje roszczenie o zwrot Opłaty w przypadku nieuczestniczenia w zajęciach Kursu, o ile Organizator przeprowadzał zajęcia, a brak uczestnictwa w zajęciach wynikał z przyczyn leżących po stronie Uczestnika. Niniejsze postanowienie stosuje się również w przypadku rozłożenia Opłaty rocznej na raty, wobec czego zaprzestanie uczestnictwa w zajęciach Kursu nie zwalnia Uczestnika z obowiązku zapłaty poszczególnych rat.W uzasadnionych sytuacjach kierownik kursu może odstąpić od egzekwowania reszty należności za dany rok szkolenia.
  17. Opłaty wnoszone są na rachunek bankowy wskazany w Umowie. Zmiana numeru rachunku bankowego nie wymaga zmiany umowy. O zmianie numeru rachunku bankowego Organizator zawiadamia Uczestników na piśmie z co najmniej 7 dniowym wyprzedzeniem.
  18. Od nieterminowo wnoszonych Opłat Organizator nalicza odsetki ustawowe
    za opóźnienie.
  19. W przypadku niewniesienia w terminie Opłaty rocznej (płatnej w całości), Organizator wzywa Uczestnika do wniesienia Opłaty w terminie 7 dni, pod rygorem rozwiązania niniejszej Umowy i zatrzymania uprzednio uiszczonych Opłat.
  20. W przypadku niewniesienia w terminie co najmniej dwóch rat miesięcznych Opłaty rocznej, Organizator wzywa Uczestnika do wniesienia zaległych rat Opłaty w terminie 7 dni, pod rygorem rozwiązania niniejszej Umowy  ze skutkiem na koniec bieżącego roku szkolnego. W przypadku rozwiązania Umowy ze skutkiem na koniec bieżącego roku szkolnego, Uczestnik zobowiązany jest do wniesienia wszystkich rat Opłaty za bieżący rok szkolny, zgodnie z pkt 16.
  21. Wysokość Opłaty rocznej w kolejnych latach obowiązywania Umowy może ulec podwyższeniu z ważnych powodów, to jest w przypadku zaistnienia takich zdarzeń, które mają wpływ na wysokość kosztów prowadzenia Kursu przez Organizatora, na przykład koszty najmu sal wykładowych, konieczność uiszczenia podatku od towaru i usług, czy też podwyższenie poziomu inflacji. Organizator zawiadomi Uczestników o zmianie wysokości Opłaty w kolejnych latach, z co najmniej 7 dniowym wyprzedzeniem. Uczestnik który nie wyraża zgody na podwyższenie Opłaty, może w terminie 7 dni od daty doręczenia tego zawiadomienia, rozwiązać umowę za 7 dniowym wypowiedzeniem. Po upływie tego terminu Uczestnik nie może rozwiązać umowy z powodu braku akceptacji podwyżki Opłaty.
  22. Organizator zobowiązuje się ponadto do:
    1. przeprowadzania zajęć dydaktycznych przez prowadzących posiadających odpowiednie kwalifikacje naukowe, dydaktyczne lub zawodowe;
    2. zapewnienia kadry dydaktycznej, posiadającej kwalifikacje odpowiadających rodzajowi prowadzonych zajęć, sal dydaktycznych i wyposażenia niezbędnego do prawidłowej realizacji programu Kursu;
    3. zapewnienia obsługi administracyjnej Kursu;
    4. prowadzenia dokumentacji Kursu;
    5. wydania po ukończeniu Kursu z pozytywnym wynikiem certyfikatu jego ukończenia.